Gjashtë muaj në detyrë, bilanci i Donald Trump

Gjashtë muaj në detyrë, bilanci i Donald Trump

Të enjten, Presidenti amerikan Donald Trump përmbyll gjashtë muajt e parë të tij në detyrë. Ka qenë një debutim jo i zakontë për një drejtue...

Kalin: Turqia dëshiron marrëdhënie të mira me Gjermaninë mbi interes dhe respekt reciprok

Kalin: Turqia dëshiron marrëdhënie të mira me Gjermaninë mbi interes dhe respekt reciprok

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë Ibrahim Kalin tha në Ankara se vendi i tij ka qenë gjithmonë në marrëdhënie të mira me Gjermanin&eum...

Pretendohet se EBA ka blerë armë nga Koreja e Veriut

Pretendohet se EBA ka blerë armë nga Koreja e Veriut

Disa dokumente të cilat pretendohen se i përkasin Departamentit amerikan të Shtetit, thuhet se Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) kanë bërë tregti të armëve n&eum...

New York, ekspozohet arti i Patek Philippe, marka ikonike e orëve

New York, ekspozohet arti i Patek Philippe, marka ikonike e orëve

Një nga brendet më të shtrenjta dhe më ikonike të orëve të dorës, Patek Philippe nga Zvicra, ka ekspozuar në restorantin italian Cipran në New York tr...

Hamdallah i bën thirrje BE-së të ushtrojë trysni mbi Izraelin

Hamdallah i bën thirrje BE-së të ushtrojë trysni mbi Izraelin

Kryeministri i Palestinës, Rami al-Hamdallah, i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian (BE) që urgjentisht të ushtrojë trysni mbi Izraelin me qëllim që t'i nda...

AAK nuk ka vendosur se kush do të shkojë të hënën te Presidenti

AAK nuk ka vendosur se kush do të shkojë të hënën te Presidenti

AAK edhe pse e kanë pranuar ftesën nga Presidenti Hashim Thaçi, për të marr pjesë në mbledhjen konsultative të hënën në ora 10:00, ende nuk &eu...

Basha në votime, anëtarësia aktive. Selami: Gara e pabarabartë

Basha në votime, anëtarësia aktive. Selami: Gara e pabarabartë

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Tiranës, Kamzës dhe ata të Cërrikut e Peqinit mbi sfidën e demokratëve për t’u kthyer në fuqi numerik...

Kanada, në xhami lihet një Kur’an i falsifikuar dhe mesazh ofendues

Në xhaminë e Quebec City në Kanada, në të cilën gjatë muajit janar të këtij viti humbën jetën gjashtë persona kur një sulmues i armatosur hapi zjarr gjatë lutjeve të mbrëmjes, është lënë një Kur’an i falsifikuar dhe mesazh ofendues.more ...

Tregimi mbi babain që i ishte afruar vdekja dhe si ua ndau trashëgiminë 4 djemve të tij

Tregohet se një i parë fisi dhe një burrë i moçëm kishte katër fëmijë. Duke ndjerë se ishte afruar goxha me vdekjen, babai i kërkoi shërbëtorit që ti sjellë katër sëndukë me nga një kyç për secilin. Pa e parë kush, babai i moçëm futi disa gjëra në secilin nga sëndukët dhe mbi emrin e secilit prej tyre shkroi emrin e njërit prej djemve.more ...

RtvIslam © Copyright 2014 - Powered by: Mevlana Art